Kiemelkedő eredmények a Tavaszi Szél Konferencián

jún

Kiemelkedő eredmények a Tavaszi Szél Konferencián

2019. május 3. és 5. között rendezték a XXII. Tavaszi Szél Konferenciát, melynek az idei évben a Debreceni Egyetem Kassai úti Campusa adott otthont.

A vándorkonferencián több, mint 600-an adták elő tudományos kutatási eredményeiket.
A Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) a 2019. évi rendezvényt, -a korábbi évekhez hasonlóan - a „fiatal magyar kutatók és doktoranduszok világtalálkozóját” magyar, illetve angol munkanyelvű konferenciaként hirdette meg.
A jelentős esemény nem csak arra adott lehetőséget, hogy a kutatók, doktoranduszok bemutassák munkásságukat, hanem bepillanthattak más tudományágak működésébe, ismeretségeket, barátságokat köthettek, amely a tudományos pályájukra is hatással lehet.
A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának delegációja kiemelkedő eredményt ért el.
Galicz Kamilla – I. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - Jogtörténeti Alszekció
Dr. Borbás Eszter – II. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - Polgári Eljárásjogi Alszekció
Dr. Bendes Ákos – II. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció Büntetőeljárásjogi Alszekció
Vincze Fanny – II. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció Alkotmányjogi Alszekció
Dr. Nagy Melánia – II. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - Jogelméleti és Multidiszciplináris Alszekció
Dr. Szívós Alexander – II. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - Pénzügyi Jogi és EU Jogi Alszekció
Dr. László Balázs - III. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - Jogtörténeti Alszekció
Stankovics Petra – III. helyezett, Állam- és Jogtudományi Szekció - English Subsession

Dr. Szívós Alexander elmondta „Első alkalommal vettem részt a Tavaszi Szél Konferencián, devizahitelezéssel kapcsolatos kutatásaimról a pénzügyi jogi szekcióban számolhattam be. Úgy gondolom hasznos tapasztalatokkal, ötletekkel tértem haza a rendezvényről. A Debrecenben tartott konferencia remek lehetőséget biztosított számomra más doktorandusz hallgatókkal, oktatókkal való eszmecserére és kapcsolatépítésre.”

Gratulálunk a sikeres szerepléshez!