Miskolci Jogi Disputa Verseny felhívás 2023.

szep

Miskolci Jogi Disputa Verseny felhívás 2023.

2023. szeptember 21-22-én az Igazságügyi Minisztérium támogatásával megrendezésre kerül a III. Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.

Az idei verseny témája:  A véleménynyilvánítás szabadsága megvalósul a közösségi médiában - ábránd vagy valóság?

A versenyről: Fordulónként két csapat – csapatonként 3 fő – mérkőzik egymással, akik a megadott aktuális vitatéma vonatkozásában érvelnek pro és kontra. Kizárólag háromfős – azonos intézményből érkező hallgatókból álló – csapatok jelentkezését fogadjuk. A zsűri a helyezések kiosztásakor az egy kategóriában induló csapatokat méri össze, tehát külön jutalmazza a pro és külön a kontra kategóriában versenyző hallgatók legjobbjait. Az idei rendezvényünkre maximum 12 csapat jelentkezését tudjuk fogadni.

A versenyt az Igazságügyi Minisztérium támogatásra érdemesnek találta, így azt az IM Jogászképzés Színvonalának Emelését Célzó Programja keretében valósítjuk meg.

Szabályzat

Feladatmeghatározás