Disputa verseny Miskolcon

feb

Disputa verseny Miskolcon

2019. március 28-29-én az Igazságügyi Minisztérium támogatásával megrendezésre kerül az Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.

A verseny témája: Amíg az internet el nem választ – internet vs. társas kapcsolatok

Jelentkezési határidő: 2019. március 8.

A versenyről:
Fordulónként két csapat – csapatonként 3 fő – mérkőzik egymással, akik a megadott aktuális vitatéma vonatkozásában érvelnek pro és contra. A zsűri a helyezések kiosztásakor az egy kategóriában induló csapatokat méri össze, tehát külön jutalmazza a pro és külön a contra kategóriában versenyző hallgatók legjobbjait. Az idei rendezvényre maximum 12 csapat jelentkezését fogadják.

A versenyt az Igazságügyi Minisztérium támogatásra érdemesnek találta és az IM jogászképzés színvonalának emelését célzó programja keretében valósul meg.

Felhívás >>
Konferencia program >>