A Vietnámi Igazságügyi Akadémia delegációjának látogatása a pécsi jogi karon

nov

A Vietnámi Igazságügyi Akadémia delegációjának látogatása a pécsi jogi karon

2023. november 14-én a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karára látogatott a Vietnámi Igazságügyi Akadémia delegációja, dr. Pham Minh Tuyen, az akadémia igazgatója vezetésével.

A napirenden a két intézmény közötti lehetséges együttműködés megvitatása és egy együttműködési megállapodás tervezetének elkészítése szerepelt, amelyet a delegáció a jogi kar és a PTE Nemzetközi Igazgatóság képviselőivel vitatott meg. A felek megállapodtak abban, hogy együttműködésre törekednek a kutatás és az oktatás terén, különös tekintettel a nemzetközi és uniós kereskedelmi jogviták kérdéskörére. Emellett a delegációnak lehetősége nyílt találkozni a Vietnami Igazságügyi Akadémia azon hallgatóival, akik jelenleg a Stipendium Hungaricum program keretében a pécsi jogi karon tanulnak.