Szakmabeliek tanácskoztak az emberkereskedelem elleni küzdelem érdekében a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán

jún

A holland rendőrség és a PTE Állam- és Jogtudományi Karának együttműködésével létrehozott Emberkereskedelem Elleni Kutatócsoport szakmai egyeztetést kezdeményezett az emberkereskedelem elleni küzdelemben érdekelt állami szervekkel.

A 2022. június 16-án megrendezésre kerülő eseményen részt vettek az Országos Rendőr-főkapitányság, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, a holland rendőrség, a NAV Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Irodájának és az Igazságügyi Minisztérium munkatársai, valamint a Pécsi Áldozatsegítő Központ koordinátora és az Országos Kriminológiai Intézet kutatója.

Az esemény célja az volt, hogy a szakmabeliek megosszák tapasztalataikat a kutatócsoporttal, és megfogalmazzák, hogy milyen irányú kutatás tudná segíteni munkájukat.