Sikeres szereplés a 35. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában

ápr

27.

Sikeres szereplés a 35. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában

Jól szerepeltek hallgatóink a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezett.

Az négy napos on-line rendezvény eredményhirdetése is a megszokottól eltérő volt, hiszen a videómegosztó csatornán élőben közvetítette a szervező. 

28 pályamunka közül 8 részesült díjazásban és 5 opponens érdemelte ki a legjobb opponens elismerést.
Szívből gratulálunk a helyezetteknek és díjazottaknak, továbbá a PTE ÁJK egész csapatának!


Eredmények


I. helyezett: Kappel Gergely, Simon Soma Péter (Európai jogi tagozat): Az alapvető jogokat tiszteletben tartó technológiával az emberiségért
konzulens: Dr. Mohay Ágoston Csanád, Dr. Kis Kelemen Bence

II. helyezett: Juhász Dóra (Infokommunikációs jogi tagozat): A Bábel-hal esete – A mesterséges intelligencia alkalmazásán alapuló gépi fordítás felelősségi kérdései
konzulens: Dr. Hohmann Balázs

III. helyezett: Schubert Bálint (Nemzeközi jog 1. tagozat): A Holodomor nemzetközi büntetőjogi megítélése az emberiesség elleni bűncselekmények és a genocídium fogalma alapján
konzulens: Dr. Kis Kelemen Bence


Különdíjak


D. Horváth Vanessza (Infokommunikációs jogi tagozat): Láthatalan ellenség. A cyberbullying jogi megítélésének kérdései
konzulens: Dr. Zámbó Alexandra Erzsébet, Dr. Kulcsár Gabriella

Fekete Kristóf Benedek (Alkotmányjogi tagozat 2.): Az alkotmányjogi panasz perjogi vonzatai, eredményeinek hatása a bírósági jogalkalmazásra
konzulens: Dr. Tilk Péter, Dr. Petrétei József

Fekete Kristóf Benedek (Büntető eljárásjogi tagozat): A bíró kizárása az Alkotmánybíróság gyakorlatának tükrében
konzulens: Dr. Tilk Péter, Dr. Herke Csongor

Kiss Mátyás (Nemzeközi jog 2. tagozat) Az Egyesült Államok és Irán 2020-as katonai akcióinak nemzetközi jogi megítélése az erőszak alkalmazását kivételesen lehetővé tevő jogalapok szempontjából
konzulens: Dr. Kis Kelemen Bence

Siska Péter (Magyar alkotmánytörténeti - közjogi- tagozat): Fegyverek a középkori igazságszolgáltatásban
konzulens: Dr. Béli Gábor József


Legjobb opponensi díjak


Bihary Csilla (Polgári eljárásjogi tagozat)
Czibolya Zoltán (Polgári jogi tagozat 5. - kereskedelmi jog) 
Lukács Viktória (Agrárjogi és környezetjogi tagozat)
Németh Bettina (Európai jogi tagozat)
Szabó Simon (Magyar jogtörténeti tagozat)

 

A hallgatók felkészítését az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett, "A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása" című pályázati kiírásra benyújtott NTP-HHTDK-20-0010 számú "PTE ÁJK diákköri programok 2020/2021." című pályázat támogatta.