Parlamenti gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában

aug

Parlamenti gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában

Az Országgyűlés elnöke pályázatot hirdet hazai egyetemi és főiskolai hallgatók részére a 2021/2022-es tanévben "Parlamenti gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában" elnevezésű programban való részvételre.

A program célja az alkotmányjogi, parlamenti érdeklődésű hallgatókkal megismertetni az Országgyűlés, és a Hivatal Országgyűlés működését támogató munkáját, bővíteni a jövő közigazgatási generációja ismereteit.

A programban legfeljebb 14 hallgató vesz részt 2021 októberétől 2022 márciusáig.

A felvételt nyert hallgatók díjazásban részesülnek, amelynek összege

• fővárosi felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok esetén havi (bruttó) 35 000 Ft,
  • vidéki felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok esetén havi (bruttó) 50 000 Ft.

A pályázatra legkésőbb 2021. szeptember 19-ig lehet jelentkezni.

A kiírásban szereplő oktatói ajánlást dr. Tilk Péternél, a tilk.peter@ajk.pte.hu e-mail címen lehet igényelni.

Részletes pályázati kiírás >>
Adatkezelési tájékoztató >>