A jogállamiság kérdéseit tárgyaló konferencián tart előadást karunk dékánhelyettese

jún

European University Institute, a King’s College London és a University of Portsmouth által szervezett nemzetközi konferencián tart előadást karunk általános dékánhelyettese, dr. Mészáros Gábor 2021.június 10-11-én. A konferencia témája a jogállamiság az Európai Unióban lesz és olyan neves szakemberek adnak elő, mint Lucia Serena Rossi professzor, az Európai Bíróság bírája, vagy Michal Bobek az Európai Bíróság főtanácsnoka.

A Rule of Law in the EU: Consensus and Discontents címmel meghirdetett nemzetközi konferencia a jogállamiság jelentését, funkcióját és átalakulását vizsgálja az Európai Unión belül, az aktuális kihívások fényében.

Részletes program