Freedom, Security and Justice - nemzetközi oktatási program a pécsi jogi karon

már

Freedom, Security and Justice - nemzetközi oktatási program a pécsi jogi karon

Az Európa Központ szervezésében 2023. március 20-24. között ismét a PTE ÁJK volt a házigazdája a többéves múltra visszatekintő „Freedom, Security and Justice – Crossing Borders” elnevezésű, angol nyelvű nemzetközi oktatási programnak.

A rendezvény az Európai Unió bel- és igazságügyi együttműködésének legaktuálisabb kérdéseit vizsgálta. Az eseményen a pécsi jogi kar mellett három európai egyetem (InHolland University of Applied Sciences, London South Bank University, University of Ulster) összesen 30 hallgatója és hat oktatója vett részt. A hallgatók a vendégoktatók előadásait követően a hét során tematikus munkacsoportokban dolgoztak előre meghatározott kutatási témáikon az oktatók felügyelete alatt, kutatásaik eredményeit nemcsak írásos formában, hanem a rendezvény zárónapján szóban is sikerrel prezentálták.

A PTE ÁJK oktatói közül dr. Kis Kelemen Bence, dr. Mohay Ágoston, dr. Szijártó István és dr. Jorn van Rij vettek részt a program szervezésében és lebonyolításában.