Freedom, Security and Justice 2024 - nemzetközi oktatási program a pécsi jogi karon

máj

Az Európa Központ szervezésében 2024. április 22-26. között ismét a PTE ÁJK volt a házigazdája a többéves múltra visszatekintő „Freedom, Security and Justice – Crossing Borders” elnevezésű, angol nyelvű nemzetközi oktatási programnak. A rendezvény az Európai Unió bel- és igazságügyi együttműködésének legaktuálisabb kérdéseit vizsgálta. Az eseményen a pécsi jogi kar mellett három európai egyetem (InHolland University of Applied Sciences, London South Bank University, University of Ulster) összesen 30 hallgatója és hat oktatója vett részt. A hallgatók a hét során nemzetközi munkacsoportokban dolgoztak kutatási témáikon az oktatók felügyelete alatt, kutatásaik eredményeit nemcsak írásos formában, hanem a rendezvény zárónapján előadás formájában is sikerrel prezentálták. A PTE ÁJK részéről dr. Mohay Ágoston, dr. Szijártó István és dr. Kiss Mátyás vettek részt a program szervezésében és lebonyolításában.