European criminal law kurzus

jan

European criminal law kurzus

A 2021-2022 tanév második szemeszterében a Nemzetközi- és Európajogi Tanszék közreműködésével indul a European Criminal law elnevezésű angol nyelvű EDUC kurzus, melyet online szinkronórák formájában tartanak meg.

A kurzus témája az európai büntetőjog lesz, melynek keretében többek között
•    a jogág fejlődését, a jelenlegi szerződéses kereteket mutatják be
•    szó lesz a jogharmonizációról és a kölcsönös elismerés elvéről
•    a kiberbűnözésről
•    és a bűnügyi együttműködés egyéb vonatkozásairól.

Az egész féléves kurzust heti egy 80 perces órában oktatják a PTE és más partneregyetemek részvételével (Masaryk, Potsdam és Cagliari Egyetem). A szinkronórák mellett interaktív Moodle felületet használnak az oktatáshoz, ahol nem csak a prezentációk leszek elérhetők, hanem ellenőrző kérdéseket is megoldhatnak a kurzus hallgatói, valamint a számonkérés is ezen a felületen történik majd tesztes formában. A kurzus teljesítésével 4 kredit szerezhető.
Összesen 40 férőhelyes a kurzus, ami partneregyetemenként 6 hallgató részvételét engedi meg.

Jelentkezési határidő: 2022.01.31.

A jelentkezéshez egy önéletrajzot és egy motivációs levelet kell küldeni dr. Szijártó István PhD hallgató e-mail címére (szijarto.istvan@ajk.pte.hu).
A kurzusról további információkat itt találtok: https://courses.educalliance.eu/