EDUC online tanfolyam - Bevezetés európai projektek tervezésébe (IEPP)

nov

EDUC online tanfolyam - Bevezetés európai projektek tervezésébe (IEPP)

Érdekel az európai pályázatok készítése? A Pécsi Tudományegyetem alap- vagy mesterszakos hallgatója vagy?

A 24 órás, online EDUC-kurzus az európai projektmenedzsment technikák iránt érdeklődő mester- és alapszakos hallgatókat célozza meg. A témakörök a következők: Európai uniós politikák, az EU projektmenedzsment fő eszközei, a pályázati űrlap kitöltésének módja és egy konkrét projekt költségvetésének összeállítása.
A kurzus oktatói és szervezői: Prof. Stefano Usai és Prof. Patrizio Monfardini a Cagliari Egyetemről, Prof. Anna Rurka a Párizsi Nanterre Egyetemről és Dr. Pánovics Attila a Pécsi Tudományegyetemről.
A kurzus 3 elméleti és 2 gyakorlati modulból áll, amelyeket a három szervező egyetem (Cagliari, Paris Nanterre és Pécs) oktatói és külső szakértők tartanak.

A tanfolyam témakörei:
1. modul: Az Európai Unió politikái és finanszírozási programjai (3 óra)
2. modul: Technikák és eszközök a projektötletek meghatározásához (3 óra)
3. modul: Projektek költségvetésének összeállítása – adminisztratív és pénzügyi előírások (3 óra)
4. modul: Gyakorlati tudnivalók a pályázati adatlapok kitöltéséhez (3 óra)
5. modul: A hallgatók által kidolgozott projektötlet tervezése, megvalósítása és értékelése (12 óra)

A gyakorlati modul során a diákok kis csoportokra osztva, az oktatók irányításával dolgozzák ki projektötleteiket. A projektötletek tervezetét ezután a szakértők segítségével értékelik.
A 4. és 5. modul gyakorlati feladata az uniós finanszírozási programok dokumentumainak felhasználásán alapul.
A teljes egészében online, angol nyelvű kurzus többféle módszerrel, munkacsoportokban (az elméleti részeknél szinkronban zajlik).
Az online kurzus az EDUC platformon lesz elérhető, azonban használni fogják majd a Teams és Klaxoon felületeket is. Ezen eszközök használatának célja a tapasztalatcsere és a virtuális mobilitás elősegítése a 3 partneregyetem között.
A tanfolyam keretében 2 ECTS kredit szerezhető.
A résztvevők közötti virtuális eszmecsere ösztönzése érdekében a hallgatóknak megfelelő szintű angol nyelvtudással kell rendelkezniük.

Regisztráció: 2021. december 6-ig.  LINK>>

A tanfolyam 2021. december 14-én indul és 2022 áprilisáig tart.

Szabad helyek:
Cagliari Egyetem - 25 hely
Pécsi Tudományegyetem - 25 hely
Potsdami Egyetem - 5 hely
Rennes-i Egyetem - 5 hely
Masaryk Egyetem - 5 hely

A pályázatokat érkezési sorrendben, meghatározott kritériumok alapján értékelik.

További információ e-mailben kérhető az educ@unica.it címen.