East Asia at a Crossroads - campus credit kurzus

East Asia at a Crossroads

Course at the University of Pécs, Fall Semester, Academic Year 2023-24
Monday, 16:00 and 18:00, Lecture Theatre E432, Ifjúság útja 6., BTK-TTK campus

A kurzus több koreai, japán és magyar egyetem számos neves tudósának és oktatójának közreműködésével vizsgálja Kelet-Ázsia helyzetét a globális térben.
Különösen a Koreai-félszigettel, közelebbről a Koreai Köztársasággal (ROK) foglalkozik különböző aspektusokból, mint például: külpolitika, emberi jogok, gazdaság, történelem, levéltári források, média, popkultúra és művészetek.

A kurzus azoknak ajánlott, akik koreai szemszögből szeretnék szélesíteni látókörüket transznacionális-globális világunkról. Az előadások többsége angol nyelven zajlik, néhány alkalommal szinkrontolmácsolás is lesz japánról angolra, illetve koreairól angolra. A kreditpontok megszerzése stabil és aktív részvétellel, valamint egy decemberi záró tesztvizsga letételével lehetséges.

Részletes leírás

Timetable