Kínai egyetem díszdoktora lett Prof. Dr. Gál István László

2019. September 25.

Prof. Dr. Gál István László a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi tanára, a Büntetőjogi Tanszék tanszékvezetője, Honoris Causa professzori elismerésben részesült a kínai Southeast University Law School-on.

Gál István László nemzetközileg elismert kutató a gazdasági büntetőjog témakörében, emellett ügyvédként a gyakorlatban is dolgozik. Az ünnepi ceremónián az oklevél átvételekor elmondta, hogy több mint egy évtized óta ápol kapcsolatokat kínai kollégákkal, különösen Wei Changdong professzorral. Nagyon örül annak, hogy Honoris Causa professzora lett a Southeast University-nek, ami azért is nagy megtiszteltetés, mert ez az egyetem, és különösen annak jogi kara a Kínai Népköztársaság egyik legrangosabb tudományos kutatóműhelye.

Letter of Appointment

Dr. Gál István

Képek forrása: https://mp.weixin.qq.com/s/qGIiTXHXLiuIMhieZKO-jA?fbclid=IwAR0ggQ4ocGhXhA-74AUrB3DD2wNicW_1FuulJ64w65kVR1EnjBIOfL5P1Gg