Family Law Workshop Vlll. - 1894-2024: A magyar családjogi jogalkotás hatékonysága a gyakorlati problémák tükrében

A 2018-ban útjára indított nemzetközi (angol/magyar nyelvű) Family Law Workshop immár 8. alkalommal kerül megrendezésre a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem együttműködésében 2024. december 6-án, ezúttal Szegedi helyszínen, illetve online. A hibrid forma lehetővé teszi, hogy a családjog iránt érdeklődő kutatók és PhD hallgatók országos szinten jelen legyenek a rendezvényen, amelyről rendszerint a Családi Jog című folyóiratban adunk hírt.

A rendezvényre szeretettel várunk minden érdeklődőt a helyszínen, vagy online (a Teams link a későbbiekben lesz elérhető)!

AI Workshop

Szeretettel várunk mindenkit a 2024. november 11-én (hétfőn) 17:00-kor kezdődő AI Workshopra, amely a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda Legaltech Lab csapata, a PTE Állam- és Jogtudományi Kar Technológia Jogi és Energiajogi Tanszéke és a Fiatal Értelmiségi Klub közös szervezésében valósul meg.
Az interaktív program előreláthatólag kétórás lesz, melyhez a résztvevőknek javasoljuk a laptop használatát a teljeskörű élmény érdekében. 

Helyszín:
PTE ÁJK Óriás Nándor előadó

A határhúzás gyakorlata – asszertivitás tréning

A Karrier Iroda "A határhúzás gyakorlata" címmel asszertivitás tréninget tart 2024. november 21-én.

Ha máshová húzom a határokat, egy új kép születik.

Képes vagyok rá?

Határőrség, határvonal országhatár, énhatár, határidő, határsértés, határátlépés, határátkelés – Mennyi határ van az életünkben!!

Mégis túlvállaljuk magunkat, többet engedünk meg másnak, mint azt szeretnénk, kerüljük a konfliktust bizonyos emberekkel, nem mondunk nemet, igent mondunk akkor, amikor nemet szeretnénk.

Nyiss magadra, kerülj beljebb! - önismereti tréning

A Karrier Iroda "Nyiss magadra, kerülj beljebb!" címmel önismereti tréninget tart 2024. november 15-én.

Ki vagy Te valójában? Ha lenne egy belső tükröd, mit mutatna?
Miben vagy jó, milyen erősségeid vannak?
Hogyan vagy jelen a kapcsolataidban, és hogyan láthatnak ezekben mások?
Miként gondolkodsz magadról és a világról?
Hogyan kezeled a nehéz helyzeteket?
Miben szeretnél fejlődni és miért? 

Arra van időm, amire… - Időmenedzsment Workshop a PTE ÁJK Mentorklub szervezésében

Halogatás, kapkodás, időhiány – mindannyiunk számára ismerős helyzetek. Az időnkkel jól gazdálkodni nem mindig könnyű, és sajnos a megszokott módszereink sem működnek mindig.

Ha szeretnél:

  • tudatosabbá válni abban, hogyan tervezd a mindennapjaidat;
  • ránézni arra, hogy mi működik jól, és min lenne érdemes változtatni az időbeosztásodban;
  • hasznos szempontokat, jó gyakorlatok megismerni az időtervezés területén;
  • együtt gondolkodni, egymást inspirálni.

 
Témák:

A digitalizáció és az Európai Unió belső piaca - Szakmai workshop

Az Európai Unió számos olyan területen kezdeményezett vagy valósított meg jogalkotást a közelmúltban, amelyek a digitalizáció egyes vetületeihez kötődnek, az egyre kiterjedtebb digitalizáció jogi leképeződését jelentik. Ezek a javaslatok nagyobb részben az EU belső piacához kötődnek (érintve többek közt a technológiai óriáscégeket, platformszolgáltatókat), de kihatnak a szabadságon, biztonságon és a jog érvényesülésén alapuló térségre is, valamint alapjogi és - természetesen – adatvédelmi kérdéseket is felvetnek.

Felelősségre vonhatók-e a nemzetközi szervezetek? Szakmai workshop joghallgatók számára

A nemzetközi felelősség kérdése államok esetében sem egyszerű. De mi a helyzet a nemzetközi szervezetekkel? Léteznek erre vonatkozóan kötelező nemzetközi jogi szabályok? Hogyan alakulnak a felelősségi viszonyok a szervezet és tagállamai között? Ki felel a jogsértésekért, ha az ENSZ missziói során katonai magánvállalatot vesz igénybe? Kötelesek-e a nemzetközi pénzügyi intézmények tekintettel lenni az emberi jogokra? Mennyiben speciális az Európai Unió helyzete? Létezik egyáltalán fórum, ahol a nemzetközi szervezetek felelőssége felvethető? 

A nemzetközi szervezetek felelősségének aktualitásai

A PTE ÁJK Európa Központ szakmai workshopot szervez az OTKA FK-134930. sz. kutatási projekt keretében a nemzetközi szervezetek felelősségének egyes aktuális jogi kérdéseiről. 

A workshop programja:

14:00-14:100 Megnyitó és az FK-134930. sz. projekt bemutatása – Mohay Ágoston (PTE ÁJK), vezető kutató

14:10-14:25 Hárs András (NKE ÁNTK): Felelősség/vállalás - A 2011-es felelősségi tervezet 9. §-ának alkalmazhatósága az ENSZ békeműveleteire