Zöld lépések az egészségért!

már

Zöld lépések az egészségért!

2024. március 25-én a korán érkezőknek kellemes meglepetésben volt része, ugyanis az Állam- és Jogtudományi Kar - csatlakozva a Zöld Egyetem kezdeményezéséhez - az A épületben reggel 07:30-tól egészséges finomságokkal jutalmazta mindazokat, akik a lépcsőzést választották az előadótermekbe történő eljutásukhoz.

A „Zöld lépések az egészségért – Lépcsőzz velünk Te is!” kihívás apropóját a március 6-ai Nemzetközi Energiatakarékossági Világnap adja, célja pedig - a környezettudatos szemléletformálás és a pozitív élettani hatása mellett - az Egyetem energiamegtakarítási törekvéseinek támogatása, mivel a lifthasználat helyett a mindennapi lépcsőzésre ösztönöz.

Tegyünk együtt lépéseket az energiatakarékosság felé! Lift helyett közlekedjünk lépcsőn!

Néhány érv, ami a lépcsőzés mellette szól:
1.    A séta a legjobb orvosság. /Hippocrates/
2.    Lift OFF lépcső ON!
3.    Aktív ember – aktív elme!
4.    Maradj fitt!
5.    Égess kalóriát, ne áramot fogyassz!
6.    Lépj környezettudatosan!
7.    Mozgasd át magad!
8.    Légy aktív!
9.    Nagy lépés, kis karbon lábnyom!
10.  Ingyen edzés csak pár lépésnyire!
11.  Fogadd el a lépcső kihívást!
12.  Minden zöld lépés számít!