Karunk professzorát a sanghaji ECUPL egyetem büntetőjogi szakértő tanácsadójának nevezték ki

jan

A sanghaji East China University of Political Science and Law (Kelet- kínai Jogtudományi és Politikatudományi Egyetem) 3 évre külső szakértővé nevezte ki Prof. Dr. Gál István Lászlót, karunk tanszékvezető egyetemi tanárát.

„Az ECUPL egyetemmel évek óta jó kapcsolatunk van. Számos sanghaji konferencián vettünk részt a pécsi kollégákkal az elmúlt évtizedben, és 2018 tavaszán vendégprofesszorként egy választható tárgyat is tanítottam a kínai diákoknak. Az egyetem rektora, Ye Qing professzor, aki Kína egyik legelismertebb büntető eljárásjogász professzora, személyesen kért fel arra, hogy oktassak a hallgatóiknak büntetőjogot. Most a világjárvány miatt erre nincs lehetőség, jelenleg csak online konferenciákat tudunk szervezni. ” - nyilatkozta a Professzor úr.