Dr. Bárczi Zoltán EU Közösségi Jog Alapítvány pályázati felhívása

szep

Dr. Bárczi Zoltán EU Közösségi Jog Alapítvány pályázati felhívása

A Dr. Bárczi Zoltán EU Közösségi Jog Alapítvány az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karának egykori, fiatalon elhunyt tanítványa, Bárczi Zoltán emlékére pályázatot hirdet a róla elnevezett díj és az azzal járó pénzjutalom elnyerésére.

Az Alapítvány névadója az európai közösségi jogra specializálódott, posztgraduális képzések során mély elméleti ismereteket szerzett a témában, amelyen felül széles körű gyakorlati tapasztalattal rendelkezett. Dolgozott Brüsszelben, az Európai Bizottság Jogi Főosztályán, majd nemzetközi ügyvédi irodákban itthon és külföldön. Az alapítvány célja az európai integráció eszméjének előmozdítása, a névadó emlékének megőrzése, valamint a magyarországi jogi egyetemeken tanuló, az uniós jog területén mélyreható ismeretekkel bíró joghallgatók támogatása.

Részletek >>

Forrás: ajk.elte.hu