A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának két féléves, pécsi képzési helyszín mellett zajló levelező képzése bevezeti hallgatóit a jog- és érdekviták békés rendezésének világába. A képzés széleskörű szakmai rátekintést biztosít a mediációhoz és közvetítéshez kapcsolódó szakterületre, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező oktatóink tolmácsolásában. Pécs városa és a Pécsi Tudományegyetem környezete pedig kiváló feltételeket biztosít mind ehhez. A képzést sikeresen elvégző hallgatók - a vonatkozó jogszabályba foglalt egyéb, szakmai gyakorlatra vonatkozó feltételek teljesítésével - jogosultságot nyernek arra, hogy az Igazságügyi Minisztérium által vezetett közvetítői névjegyzékbe kerülhessenek, s ennek segítségével megalapozhassák önálló közvetítői praxisukat.
A képzés célja, hogy a részvevők a közvetítés alapvető pszichológiai, társadalmi, jogi hátterét megismerjék.
A szakmai törzsanyag tárgyai tételesen bevezetik a hallgatókat a mediáció elméleti és gyakorlati alkalmazási területeibe, az egyes részterületek különleges ismérveit is bemutatva. A képzést lezáró gyakorlati órák szerepe, hogy az elméleti ismereteket a hallgatók a gyakorlatban minél hatékonyabban alkalmazzák.
Mediátor szakirányú továbbképzésre történő felvétel feltétele: Agrár; bölcsészettudomány; társadalomtudomány; informatika, jogi; közigazgatási, rendészeti és katonai; gazdaságtudományok, műszaki; orvos- és egészségtudomány; pedagógusképzés; sporttudomány; természettudomány; művészet; művészetközvetítés; valamint hitéleti képzési területek alapképzési szakjainak valamelyikén szerzett oklevél (https://www.felvi.hu/felveteli/szakok_kepzesek/szakleirasok/).
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2020.