A Sanghaji Társadalomtudományi Akadémia Jogtudományi Intézetén belül működő Európai Büntetőjogi Kutatóközpont igazgatója lett karunk professzora

szep

Prof. Dr. Gál István László, karunk professzora, a Büntetőjogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára a Sanghaji Társadalomtudományi Akadémia Jogtudományi Intézetének Európai Büntetőjogi Kutatóközpont (Sanghai Academy of Social Sciences, Institute of Law, Research Center for European Criminal Law) nemzetközi igazgatója már 2013 óta. Ezt újabb három évre meghosszabbította a Sanghaji Társadalomtudományi Akadémia vezetése.

"A Kutatóközpont elsősorban konferenciák szervezésével és könyvek, tanulmánykötetek kiadásával járul hozzá az európai és a kínai büntetőjogtudomány fejlesztéséhez. Többek között Európában elsőként megjelentettük a kínai Btk. magyar-angol-mandarin nyelvű kiadását, Sanghajban pedig megjelent a magyar Btk. nyolckötetes kommentárjának kínai fordítása. A Sino-European Forum elnevezésű büntetőjogi nemzetközi konferenciát idén már nyolcadik alkalommal rendezzük meg, ezúttal online formában. Tanulunk egymásról és tanulunk egymástól" - nyilatkozta Prof. Dr. Gál István László.