II. Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

feb

II. Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

2020. március 19-20-án az Igazságügyi Minisztérium támogatásával megrendezésre kerül a II. Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Hiánypótló jelleggel a jogi doktori iskolák és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Doktori Iskolájának PhD hallgatói számára is megnyitják a jelentkezés lehetőségét.

A verseny témája

MI és jog – A mesterséges intelligencia alapjaiban változtatja meg a jogászi hivatást

A versenyről

Fordulónként két csapat – csapatonként 3 fő – mérkőzik egymással, akik a megadott aktuális vitatéma vonatkozásában érvelnek pro és kontra. Kizárólag háromfős – azonos intézményből érkező hallgatókból álló –  csapatok jelentkezhetnek. A zsűri a helyezések kiosztásakor az egy kategóriában induló csapatokat méri össze, tehát külön jutalmazza a pro és külön a kontra kategóriában versenyző hallgatók legjobbjait. Az idei rendezvényre maximum 12 csapat jelentkezhet.

Szabályzat

Feladat leírása

További információk a rendezvény hivatalos Facebook oldalán olvashatóak, az alábbi linken: