Nyílt nap 2017. február 8.

Kategória: Rendezvények, programok
2017. February 03.

A PTE ÁJK 2017. február 8-án 9.00 órától kinyitja kapuit az érdeklődők előtt. A nyílt napra a helyszínen és előzetesen, online is lehet regisztrálni.

A nyílt nap programja:

9.00 – 9.50 Érkezés, regisztráció, élő könyvek előjegyzése

10.00 – 10.50 Tájékoztató és szakmai előadás – Molnár Kálmán előadóterem

• Köszöntő – Dr. habil. Fábián Adrián egyetemi docens, tanszékvezető, általános dékánhelyettes
  • Általános tájékoztató a képzésekről és a hallgatói lehetőségekről – Dr. Korsósné dr. Delacasse Krisztina adjunktus és Horváth Lilla, a HÖT alelnöke
  • Ügyészi hivatás a gyakorlatban (szakmai előadás) – Dr. Gácser Zsuzsanna járási és nyomozó ügyészségi ügyész

11.00 – 11.40 Nyitott előadások – óralátogatási lehetőségek

Ajánlott előadások:

• Római jog 2. – Molnár Kálmán előadóterem
    Dr. Pókecz-Kovács Attila egyetemi docens
  • Nemzetközi jog 2. – Óriás Nándor előadóterem
    Dr. Bruhács János professor emeritus
  • Polgári jog 4.– Irk Albert előadóterem
    Dr. Fabó Tibor adjunktus

11.40 – 14.00 Faluhelyi Ferenc előadóterem – ÉLŐ KÖNYVTÁR

Az élő könyvtár éppúgy működik, mint egy rendes könyvtár – az olvasók kikölcsönöznek egy „könyvet” egy rövid időre (maximum 20 percre). A különbség azonban az, hogy az élő könyvtár „könyvei” élő személyek, akik nemcsak beszélni tudnak, hanem szívesen válaszolnak is az olvasók kérdéseire. A kölcsönzéssel a könyv és olvasói között tehát személyes párbeszéd kezdődik. A mi élő könyvtárunkban a „könyvek” egyes jogágak, jogterületek, tanszékek, jogászi hivatások, hallgatói csoportok (pl. diákkörös hallgató, kollégista, levelezős, elsős stb.) vagy épp a tanulmányi osztály képviselői.

Élő könyvtárunk könyvkínálata és kölcsönzési szabályai>>

Az élő könyvtárral párhuzamosan, illetve 14.00 – 15.30 További fakultatív programok (pl. kvízjáték, szemináriumlátogatás, az épület felfedezése)

Gyere és ismerd meg a pécsi jogi kart!

Szeretnék már most regisztrálni a nyílt napra és nyerni egy PTE LAW pulóvert! >>