„A vízjogi szabályozás fejlesztésének aktuális kérdései” című konferencia a pécsi jogi karon

jan

A konferencia fő témái között szerepel a vízjoggal kapcsolatos alkotmányjogi szabályozás, büntetőjogi kérdések és a vízjogi doktrínák és a vízjog kodifikáció.

A konferencia az Emberi Erőforrások Minisztériumának 20765/3/2018 FEKUTSTRAT "Felsőoktatási  Intézményi Kiválósági Program" című Pécsi Tudományegyetem 3/1. tématerületi "Innovációval a fenntartható, egészséges életért és környezetért" kutatási projekt keretében valósul meg.

Konferencia helyszíne: 7622 Pécs 48-as tér 1. Faluhelyi előadó terem
Konferencia időpontja: 2019.02.04. 14 óra

A konferencia programja:

Időpont Előadó Téma

Dr. habil. Tilk Péter PhD
tszv. egyetemi docens
(PTE ÁJK)

A vízjoggal kapcsolatos alkotmányjogi szabályozás és alkotmánybírósági gyakorlat

Prof. Dr. Kőhalmi László
tszv. egyetemi tanár
(PTE ÁJK)

A víz büntetőjogi védelmének problémái

Dr. Tóth Dávid PhD
tanársegéd
(PTE ÁJK)

Vízjogi doktrínák és a vízjog kodifikációjának újragondolása

A rendezvényen történő részvétel ingyenes, de kérjük részvételi szándékát az alábbi elektronikus postacímen szíveskedjen jelezni: foldi.judit@ajk.pte.hu.