Oktatási program lehetősége Horvátországban

2018. December 20.

Az Állam- és Jogtudományi Kar Európa Központja egy különleges oktatási programban való részvételre invitál.

Az alábbiakban egy különleges oktatási programban való részvétel lehetőségére szeretnénk felhívni a figyelmüket. Az Innovative Solutions for Practicality and Impact in Refugee and Migration Oriented Education c. Erasmus+ program hat EU tagállambeli egyetem jogi karának együttműködésében jött létre (J. J. Strossmayer University, INHolland University, London Southbank University, Pécsi Tudományegyetem, Mykolas Romeris University, University of Ulster). A program célja többek között, hogy ezen egyetemek hallgatói az Európai Unió migrációs és menekültügyi szabályozásának aktuális problémáit egy előkészítő szeminárium, valamint egy egyhetes intenzív program keretében interaktív módon tanulmányozhassák és tesztelhessék a résztvevő intézmények által fejlesztett elektronikus oktatási rendszert.

A programban minden egyetemről 15 hallgató vehet részt. A program munkanyelve az angol.

A program két elemből áll:

a) első része a felkészítés célját szolgáló szabadon választható kurzus, amely a PTE ÁJK tanrendjének része (Free movement and Fundamental Rights in the Area of Freedom, Security and Justice 2.);
b) második része az intenzív program, amely 2019. 03. 17. – 2019. 03. 23. között zajlik majd a horvátországi Opatijában (Abbázia).

A programot teljesíti hallgatókat az alábbiak illetik meg:

a) oklevél a program teljesítéséről, amely felhasználható ösztöndíjpályázatok esetén,
b) a szabadon választható kurzusért 4 kredit,
c) angol nyelvű publikációs lehetőség,
d) a program finanszírozza a hallgatók utazását, szállását és étkezését az intenzív kurzus során.

A programra jelentkezni emailben lehet dr. Kis Kelemen Bencénél (kis.kelemen.bence@ajk.pte.hu). A jelentkezők közül a programkoordinátor által meghatározott szakmai szempontok szerint választjuk ki a végleges résztvevőket egy személyes elbeszélgetést követően.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2019. JANUÁR 24.