VII. Kari Könyvbemutató

2014. June 17.

Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar VII. Kari Könyvbemutató 2014. június 27. (péntek) 11:00

PTE ÁJK 48-as téri épület, Rektori Tanácsterem (II. emelet)

11:00-11:15 Szőke Gergely László (ed.): Privacy in the workplace. Data protection law and self-regulation in Germany and Hungary. HVG-ORAC, Budapest 2012.
Bemutatja: Dr. Nemeslaki András intézetvezető egyetemi tanár (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, E-közszolgálati Fejlesztési Intézet, Közigazgatás-tudományi Kar).

11:15-11:30 Kiss György (ed.): Recent developments in labour law. Akadémiai Kiadó, Budapest 2013.
Bemutatja: Dr. Ásványi Zsófia adjunktus, intézetigazgató (Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar, Emberi Erőforrás Fejlesztési Intézet).

11:30-11:45 Pókecz Kovács Attila: Római magánjog. Dialóg Campus, Budapest – Pécs 2013.
Bemutatja: Dr. Pozsonyi Norbert adjunktus (Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar, Római Jogi Tanszék).

11:45-12:00 Cseresnyés Ferenc: Politikai színterek. A politika fogalma, funkciói és lehetőségei a
mediatizált világban. Publikon Kiadó, Pécs 2013.
Bemutatja: Dr. Glied Viktor adjunktus (Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar,
Társadalmi Kapcsolatok Intézete, Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszék).

12:00-12:15 Greksza Veronika, Mohay Ágoston (szerk.): EU-SCHOLA: Tanári kézikönyv az Európai Unióról. PTE ÁJK Európa Központ, Pécs 2012.
Államtudományi Kar, Európajogi Tanszék).

12:15-12:30 Greksza Veronika, Szabó Marcel (eds.): Right to Water and the Protection of Fundamental  Rights in Hungary. University of Pécs, Pécs 2013.
Bemutatja: Dr. Láncos Petra Lea adjunktus (Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar, Európajogi Tanszék).

12:30-12:45 Csapó Zsuzsanna (szerk.): Emlékkötet Herczegh Géza születésének 85. évfordulójára. A ius in bello fejlődése és mai problémái. PTE ÁJK, Pécs 2013.
Bemutatja: Dr. Peres Zsuzsanna egyetemi docens (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Állam- és
Társadalomelméleti Intézet, Állam- és Közigazgatás-történeti Tanszék).