Köszöntjük az elsősöket

2014. August 13.

Kedves Kolléga!

Szeretettel üdvözlöm Önt a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara oktatói nevében!

Sikeres felvételi eredményével Ön immár Magyarország első Egyeteme legrégebbi fakultása polgárai közé tartozik! Pécsi joghallgatóként inspiráló szellemi közegben, kiemelkedően jó körülmények között folytathatja jogi és igazgatási tanulmányait, a szakma alapjainak elsajátításán túl megismerkedhet azzal az európai összevetésben is egyedülállóan sokszínű kulturális élettel, amelyet a közel kétezer éves Pécs nyújt az itt élőknek. A tíz karral rendelkező egyetemen új kapcsolatokra és barátságokra tehet szert, tanulmányai során bekapcsolódhat több európai felsőoktatási intézmény munkájába, megismerkedhet napjaink legkorszerűbb tudományos eredményeivel. Karunk jeles professzorai és munkatársai mindent elkövetnek annak érdekében, hogy Ön megfelelő egzisztenciát és szakmai sikereket biztosító képzettséget szerezzen, illetve biztosítják az Ön számára a tanulmányai eredményes befejezését célzó – az eddig megszokottaknál minden bizonnyal jóval nagyobb – erőfeszítéseihez szükséges feltételeket.

Egyetemi tanulmányaihoz sok sikert kívánok! Őszintén bízom abban, hogy a közeli jövőben személyesen is lesz módunk találkozni!

Prof. Dr. Kecskés László, dékán