Jogász Doktoranduszok Pécsi Találkozója

Kategória: Doktori Iskola hírei
2015. May 06.

2015. május 9-én "Nemzetiségek a jogállamiság jegyében - 100 év margójára" címmel konferenciát rendez a PTE ÁJK Doktori Iskolája.

A rendezvény alapvető célja, hogy az első világháború és az azt követő évek nemzetiségeket érintő eseményeire is emlékezve, lehetőséget és fórumot teremtsen a jogász doktoranduszok, valamint a fiatal kutatók szakmai kapcsolatainak kiépítésére, legújabb kutatási eredményeik prezentálására és véleményük ütköztetésére.
A különböző szekciók keretében lehetőség nyílik az adott téma egyes tudományterületek szemszögéből történő bemutatására akár az elméleti, akár a gyakorlati hasznosíthatóság szempontjából, vagy a saját kutatási téma ismertetésére is.

A program 9 óra 30 perckor veszi kezdetét a Rektori Tanácsteremben, majd a plenáris üléssel és egy állófogadással folytatódik. A különböző szekciók üléseire 13 órától kerül sor.

A részletes program a következő linken érhető el: http://jodopet.hu/program