I. Nemzetközi atomenergetikai jogi konferencia

Kategória: Rendezvények, programok
2018. June 11.

2018. június 13-án 10.00 órai kezdettel kerül sor a karon az I. Nemzetközi atomenergetikai jogi konferenciára a Dr. Halasy-Nagy József Aulában.

A konferencia programja a következő:

10.00
Köszöntő
Dr. Zeller Gyula rektor-helyettes PTE

10.10
A konferencia megnyitása
Süli János a paksi atomerőmű két új blokkja tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter

10.30
A digitális átalakulás kilátásai a nukleáris iparban: kihívások a jogban és oktatásban
Dr. Alexander I. Ageev, tanszékvezető, egyetemi tanár, akadémikus (Nemzeti Atomenergiai Kutatóegyetem, Moszkva)

11.15
Az atomerőmű-fejlesztés megvalósítása a fenntartható fejlődés alapelvei alapján az üzleti informatikában és az energetikai jog tükrében
Dr. Putilov Aleksandr Valentinovics, dékán, tanszékvezető egyetemi docens (Nemzeti Atomenergiai Kutatóegyetem, Komplex rendszerek üzleti informatikai és irányítási kar, Moszkva)

12.00
A paksi bővítés vízjogi kérdései
Dr. Szabó Iván ügyvéd

12.30
Energetikai igazgatás Magyarországon
Dr. Fábián Adrián dékán, habil. egyetemi docens, tanszékvezető (PTE ÁJK)

12.50
Atomenergetikai alap- és szakirányú továbbképzés indítása a Karon
Dr. Tamás Lajos c. egyetemi tanár (PTE ÁJK)

A konferencia nyelve: angol.

Download invitation and programme >>