Felhívás konferencia-részvételre hallgatóknak is

Kategória: Rendezvények, programok
2018. March 08.

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának Praetor Szakkollégiuma az MTA-DE Közszolgáltatási Kutatócsoporttal közösen 2018. április 12-én tudományos napot szervez, amelynek keretében „A jogtudomány aktuális kihívásai az egyes jogágakban - készülődés a XXXIV. OTDK rendezvényére” című konferenciára invitálja az érdeklődőket.

Délelőtt 9:00-12:00 „A nemzetközi kapcsolatok jogának időszerű kérdései” címmel megrendezendő nemzetközi konferencián több neves hazai és külföldi szakember tart előadást.
Délután 13:00-16:00 között kerül sor „A jogtudomány aktuális kihívásai az egyes jogágakban - készülődés a XXXIV. OTDK rendezvényére” című konferenciára.

A rendezvény célja, hogy a kétévente megrendezésre kerülő országos diákköri megmérettetések között alkalmat teremtsen a tehetséges hallgatók kutatási eredményeinek bemutatására, megvitatására. Így várják többek között minden olyan alap- és mesterképzésben résztvevő hallgató jelentkezését, aki jogi vagy ahhoz kapcsolódó témában végez kutatásokat, és szívesen bemutatná eredményeit. A konferencián előadni kívánó oktatók, doktoranduszok számára külön szekciót terveznek indítani. A rendezvény tervezett szekcióit és a további információkat a mellékelt felhívás tartalmazza.

Jelentkezési határidő: 2018. március 20.

A konferenciákon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, regisztrálni elektronikusan az alábbi linkre kattintva lehet: