Osztrák-Magyar Nyári Egyetem 2015, Szombathely

2015. April 17.

A Bécsi Egyetem Európai és Összehasonlító Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének Finnugor Tanszéke és a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi Savaria Egyetemi Központja az Osztrák–Magyar Akció Alapítvány támogatásával július 5-24. között közös nyári egyetemet szervez osztrák illetve magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni.

A kurzus célja a nyelvtanulás mellett a két különböző nyelvet beszélő és más kulturális háttérrel rendelkező hallgatók közötti tanórán kívüli kapcsolatteremtésének és kommunikációjának elősegítése.
Lehetőséget kínál az adott idegen nyelv gyakorlására, s egyúttal a nyelven keresztül a szomszédos ország kultúrájának és életmódjának megismerésére és megértésére.
A kurzus felépítése: intenzív nyelvtanulási program (naponta 9.00-től 12.30-ig) haladó ill. középhaladó szinten; délutánonként osztrák ill. magyar kultúrtörténeti tematikájú előadások, amelyek a kelet-ausztriai/nyugat-magyarországi régióhoz kapcsolódnak, filmvetítés, változatos szabadidős és kulturális programok.

Jelentkezési határidő: 2015. május 14.

Jelentkezési feltételek a magyar hallgatók számára:

• a haladó csoporthoz alapfokú államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás,
  • a középhaladó csoporthoz középfokú államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás,
  • hallgatói jogviszony (graduális képzésben) egy magyar felsőoktatási intézményben (nem német szak),
  • magyar állampolgárság,
  • 35 év alatti életkor.

A pályázati anyaghoz motivációs levelet is kérnek csatolni.
Regisztrációs díj: 5 000 Ft (csak a kurzusra felvételt nyert hallgatóknak kell átutalniuk a későbbiekben megadott számlaszámra)
A pályázat eredményéről 2015. június 8-ig minden pályázó e-mailben értesítést kap.

További részletek a letölthető dokumentumokban: