Kínai ösztöndíjak

2017. December 18.

Kiírták a Kínai Népköztársaság Nagykövetségének 2018-as ösztöndíj pályázatát, amelynek keretében kínai egyetemeken folytatandó különféle típusú tanulmányokra lehet jelentkezni.

Az ösztöndíjprogramok skálája igen széles: az  egyéves kínai nyelvi képzéstől kezdve különféle alap- és mesterszakokra, illetve PhD képzésekre is beadható pályázat. A tanulmányokat  kínai és angol nyelven lehet folytatni.

Kínai állami ösztöndíj több csatornán keresztül is elnyerhető, egyike ennek a nagykövetségi pályázat, de létezik még EU-s diákoknak kiírt pályázat, Konfuciusz Intézeti ösztöndíj, továbbá kínai tartományi és egyetemi ösztöndíj.

A kínai állami ösztöndíj általános szabály szerint tandíjmentességet, két fős szobákban történő kollégiumi elhelyezést és havi pénzbeli juttatást foglal magában.

A részletes pályázati kiírás (angol nyelvű) itt érhető el. >>