Intenzív oktatási program Vilniusban

2017. December 21.

2018. január 24-ig lehet jelentkezni arra a speciális Erasmus+ programra, amelynek célja, hogy a résztvevő egyetemek hallgatói az Európai Unió migrációs és menekültügyi
szabályozásának aktuális problémáit egy előkészítő szeminárium és egy egyhetes intenzív program keretében interaktív módon tanulmányozhassák.

Az Innovative Solutions for Practicality and Impact in Refugee and Migration Oriented Education c. Erasmus+ program hat EU tagállambeli egyetem jogi karának együttműködéseként jött létre (J. J. Strossmayer University, INHolland University, London Southbank University, Pécsi Tudományegyetem, Mykolas Romeris University, University of Ulster). A programban minden egyetemről 15 hallgató vehet részt, a program munkanyelve az angol.

A program két elemből áll: első része a felkészítés célját szolgáló szabadon választható kurzus, amely a PTE ÁJK tanrendjének része (Free movement and Fundamental Rights in the Area of Freedom, Security and Justice). Az intenzív program maga pedig 2018.03.18.–2018.03.24.között zajlik Vilniusban (Litvánia), a Mykolas Romeris University-n.

További részletek a letölthető felhívásban találhatók.