Erasmus+ szakmai gyakorlat mobilitás 2015/16. tanév

2015. June 17.

A Pécsi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kara pályázatot ír ki a 2015/2016. tanévben Erasmus+ hallgatói szakmai gyakorlat mobilitási programban való részvételre. A pályázatok beadása a tanév során folyamatos.

Az Erasmus+ program keretében a pályázaton nyertes hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy a programország egyetemein, szakmai szervezeteinél, non-profit szervezeteinél szakmai gyakorlatot teljesítsenek. A mobilitás célja szakos tanulmányokkal egybekötött szakmai gyakorlat lehet. A mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a külföldi szakmai gyakorlatot a küldő intézmény elfogadja és azt a hallgató itthoni előmenetelébe (a PTE-s kreditszámokon) beszámítja és/vagy Diploma Supplementet állít ki.

Az Erasmus+ program keretében külföldön teljesítő hallgatók itthon is beiratkoznak, aktív hallgatói státuszt létesítenek, esetleges itthoni tandíjukat kifizetik és rendes ösztöndíjukat a külföldi tartózkodás idejére is megkapják.

Támogatható tevékenységek

• felsőoktatási hallgatók szakmai gyakorlati mobilitása (2-12 hónap)
  • tanulmányok és szakmai gyakorlat kombinációja (hossza 3-12 hónap)

A részletes pályázati kiírás és mellékletei (jelentkezési lap) letölthetőek itt. >>