A Magyar Országos Közjegyzői Kamara ösztöndíja

2016. July 18.

A MOKK által alapított ösztöndíjra bármelyik magyarországi székhelyű egyetem állam- és jogtudományi karának jogász szakos, nappali tagozatos egyetemi hallgatója pályázatot nyújthat be, a 2016/17-es tanévre 2016. augusztus 15. napjáig.

Az ösztöndíjat egy tanévre lehet elnyerni. Egy tanév tíz hónapos oktatási időszakot jelent, tanévenként szeptember 1-től június 30-ig.
Egy hallgató több tanévben is elnyerheti az ösztöndíjat, de minden tanévben új pályázatot kell benyújtania.

Az ösztöndíj összege félévenként nettó 150 ezer forint, mely a félév 5 hónapjára havonta egyenlő részletekben kerül folyósításra. A pályázó kérheti, hogy az ösztöndíj összegét a MOKK közvetlenül annak a felsőoktatási intézménynek folyósítsa, ahol tanulmányait folytatja, a tandíjának fedezetére.

Részletes információk, felhívás >>
Jelentkezési űrlap >>