A Magyar Országos Közjegyzői Kamara ösztöndíja

2015. July 03.

A Magyar Országos Közjegyzői Kamara által alapított ösztöndíjra jogász szakos, nappali munkarendű egyetemi hallgatók nyújthatnak be pályázatot.

A pályázat alapján tanévenként öt hallgató részesülhet ösztöndíjban.
Az ösztöndíjat egy tanévre lehet elnyerni, összege félévenként nettó 150.000 Ft, amelyet a félév 5 hónapjára elosztva havonta egyenlő részletekben folyósítanak. A pályázó kérheti, hogy az ösztöndíj összegét tandíjának fedezésére a MOKK közvetlenül annak a felsőoktatási intézménynek folyósítsa, ahol tanulmányait folytatja.

Az ösztöndíjban az a hallgató részesülhet, aki
a) adott tanulmánya során legalább két lezárt félévet igazol és legalább 55 kreditet megszerzett, és
b) vállalja, hogy a MOKK-kal képzési/tanulmányi szerződést köt, és
c) vállalja a MOKK rendezvényeken való részvételt, ott kisegítő feladatok elvégzését, és
d) vállalja, hogy a közjegyzőség intézményét érintő, a MOKK által meghatározott témában évfolyamdolgozatot, illetve szakdolgozatot készít.

Az ösztöndíj odaítélésénél előnyben kell részesíteni azt a hallgatót, aki
a) a pályázat benyújtását közvetlenül megelőző mindkét félévében 4,75 tanulmányi átlagnál jobb tanulmányi eredményt ért el,
b) adott tanulmányait első diplomájának megszerzése érdekében folytatja,
c) tudományos diákkörben, illetve szakmai területen kimagasló munkát végez,
d) a tanulmányi eredményen kívül legfeljebb a pályázó teljesítménynek 10 százalékáig figyelembe vehető a hallgató közéleti, közösségi, sport és egyéb tevékenysége.

Azonos szakmai felkészültség (tanulmányi eredmény, egyéb szakmai tevékenység) esetén a szociális helyzet, nyelvi és számítógépes ismeretek is értékelhetőek lehetnek a pályázat elbírálása során.

Pályázati felhívás. >>
Pályázati űrlap. >>