Pro Scientia Aranyérem és Mestertanár Aranyérem kitüntetés

2015. November 23.

2015. november 19-én a XXXII. OTDK ünnepélyes záróülésén a Magyar Tudományos Akadémián Hohmann Balázs, a PTE ÁJK hallgatója Pro Scientia Aranyérem, míg Dr. Béli Gábor, a PTE ÁJK Jogtörténeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült. Szívből gratulálunk!

A felsőoktatási tehetséggondozás 2015. évi legnagyobb rendezvénysorozatának, a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciának ünnepi záróülését tartotta az Országos Tudományos Diákköri Tanács a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében 2015. november 19-én. A záróeseményt Szendrő Péter, az OTDT elnöke nyitotta meg, a megjelenteket Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár (EMMI) és Csányi Attila, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatója köszöntötte.
A rendezvényen a legkiemelkedőbb eredményeket elérő 47 fiatal diáktudós, illetve a tudományos diákköri tevékenységet elkötelezetten és eredményesen támogató 54 oktató, kutató munkáját kitüntetéssel ismerte el az OTDT. A hallgatók számára a Pro Scientia Aranyérmeket Lovász László, az Aranyérmeseket támogató Csányi Attila, valamint Szendrő Péter, az oktatók részére a Mestertanár Aranyérmeket Palkovics László adta át.

Az 1988-ban alapított és 1989 óta kétévente odaítélt kitüntetésekben a PTE ÁJK-ról eddig a következő hallgatók, illetve oktatók részesültek:
Pro Scientia Aranyérem:

• 1993 Delacasse Krisztina
  • 2005 Csöndes Mónika
  • 2005 Kovács Mónika
  • 2009 Nagy Noémi
  • 2013 László Balázs
  • 2015 Hohmann Balázs

Mestertanár Aranyérem (Alapítva: 1997. Korábban: Miniszteri dicséret, illetve kitüntetés, és Témavezető Mester, illetve Iskolateremtő Mestertanár kitüntetés)

• 1989 Dr. Ádám Antal (Művelődési és Közoktatási Minisztérium - Kitüntetés Kiváló Munkáért)
  • 1989 Dr. Földvári József (Művelődési és Közoktatási Minisztérium - Kitüntetés Kiváló Munkáért)
  • 1993 Dr. Maczonkay Mihály (Témavezető Mester kitüntetés)