OTDK-helyezés a Had- és Rendészettudományi Szekcióban is

2017. May 03.

Április 25-27. között a XXXIII. OTDK Had- és Rendészettudományi Szekciójában Kühár Noémi hallgatónk szerepelt sikerrel.

Az OTDK Had- és Rendészettudományi Szekcióját idén a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar szervezte Budapesten.
Kühár Noémi a Hadtörténelem, rendészettörténet tagozatban indult "A rendészeti igazgatás kezdetei" című pályamunkájával, amellyel a tagozat III. helyét szerezte meg. A hallgató konzulense Dr. Béli Gábor tanszékvezető egyetemi docens volt.
Az eredmény azért is sokatmondó, mert a kar általában az Állam- és Jogtudományi Szekcióba nevez pályamunkákat, idén először indult pécsi joghallgató versenyzőként a Had- és Rendészettudományi Szekcióban - mindjárt komoly sikert elérve.

Összesítve a Had- és Rendészettudományi Szekcióban valamint az Állam- és Jogtudományi Szekcióban elért eredményeket karunk hallgatói az idei XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián összességében 10 helyezést ( 3 első hely, 4 második hely,  3 harmadik hely) és 15 különdíjat szereztek, 7 hallgató pedig a legjobb opponens díját hozta el.
Az OTDK-n legkiemelkedőbben a Jogtörténeti Tudományos Diákkör (1 első hely, 1 második hely, 2 harmadik hely, 4 különdíj), a Nemzetközi- és Európajogi Tudományos Diákkör (2 második hely, 1 harmadik hely, 3 különdíj) és a Közigazgatási Jogi Tudományos Diákkör (1 első hely, 1 második hely, 2 különdíj, 1 legjobb opponens) hallgatói szerepeltek.

A hallgatók OTDK-részvétele az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett, "A tehetséges hallgatók XXXIII. OTDK-n történő részvételének támogatása” című pályázati kiírásra benyújtott, NTP-OTDKR-16-0030 számú "A PTE ÁJK részvétele a XXXIII. OTDK-n” című pályázat támogatásával valósult meg.

Logók