Nemzetközi konferencia Nápolyban

2017. June 08.

A PTE ÁJK végzős joghallgatója, Biró Zsófia graduális hallgatóként kapott lehetőséget prezentálni kutatási eredményeit az Association of Young Legal Historians (Ifjú Jogtörténészek Egyesülete) XXIII. Nemzetközi Fórumán.

A Nápolyi Egyetem jogi karán 2017. május 30-június 1. között megrendezett konferencia a "History of Law and other Humanities: Views of the Legal World Across the Time" címet viselte. Az ifjú jogtörténészek fórumán, amelyen általában PhD-hallgatók vagy fiatal oktatók mutatják be egymásnak eredményeiket, idén csaknem minden európai ország képviseltette magát, sőt volt előadó, aki az Egyesült Arab Emirátusokból, vagy éppen Ausztráliából érkezett. Magyarországról négyen vettek részt a konferencián, közük egyetlen pécsiként Biró Zsófia, aki  "The legal institution of praefectio until 1526, with special attention to the home policy of the Angevines in Hungary" címmel tartott előadást.

A fórum részletes programja elérhető itt.

A "Forum of Young Legal Historians" egy korábbi, szám szerint a XIV. konferenciáját - Turning Points and Breaklines tematikával - 2008-ban a PTE ÁJK szervezte.