Magyar Felsőoktatás Napja Díszünnepség - PTE 650 Jubileum

Kategória: Egyetemi hírek
2017. August 30.

2017. szeptember 1-jén 10.00 órakor kezdődik a PTE Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülése és Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Ünnepi Közgyűlése. Szeptember 2-án kerül sor a 650 Jubileumi PTE Napra.

A Jubileumi Tanévet megnyitja Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora. Ünnepi köszöntőt mond Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és Páva Zsolt, Pécs polgármestere. Köszöntőt mond Udvardy György, pécsi megyéspüspök.

Az Országgyűlés tavalyi határozatában nyilvánította szeptember 1. napját a Magyar Felsőoktatás Napjává, a pécsi egyetemalapítás 650 éves évfordulója alkalmából, hogy elősegítse a magyar felsőoktatás történelmi korokon átívelő nemzetközi úttörő szerepének hangsúlyozását, így a magyar tudomány eredményei, a magyar felsőoktatás nemzeti örökséggé válhatnak, amellyel minden magyar polgár azonosulni tud.

Bővebb információ a Magyar Felsőoktatás Napja Díszünnepségről.

Szeptember 2-án a Pécsi Tudományegyetem egész napos programokkal várja Pécs közönségét a 650 Jubileumi PTE nap keretében, amelynek programja itt tekinthető meg.

A jubileumi évfordulós programok augusztus 31. és szeptember 2. közti eseményeiről itt olvashat.