Rézler Gyula ösztöndíj

Kategória: Doktori Iskola hírei
2018. June 22.

Dr. Hohmann Balázs, a PTE ÁJK Doktori Iskolájának doktorandusza nyerte el idén a Rézler Gyula Alapítvány ösztöndíját.

A Rézler Gyula Alapítvány a névadó alapító szellemi örökségének ápolása mellett több ösztöndíj kiírásával támogatja a hazai alternatív vitarendezési kultúra elterjedését és fejlődését.
Az Alapítvány a hazai doktori tanulmányok támogatása céljából a konfliktuskezeléssel, vitarendezéssel - elsősorban mediációval illetve arbitrációval - kapcsolatos témában készítendő, vagy a munka világának aktuális, eddig még kevéssé kutatott kihívásaira koncentráló disszertációk segítésére ösztöndíjat biztosít a legígéretesebb tudományos eredményekkel rendelkező doktoranduszok számára. Az elismerés a Magyarországon elérhető egyik legrangosabbnak számít a szakterületen, évente 2 személy nyerheti el az ösztöndíjat.

Dr. Hohmann Balázs a hatósági eljárásban érvényesülő alternatív vitarendezési módszerek, a hatósági közvetítés, -egyeztetés és hatásvizsgálati folyamatok kutatása során elért tudományos eredményei alapján nyerte el az Alapítvány ösztöndíját.

Szívből gratulálunk!